Výlet Palárikovo

Vypočuť si tuto časť stránky

Po úspešnom 3 – dňovom pobyte v lete na chate, sme sa tentokrát rozhodli navštíviť malý hotel v obci Palárikovo pri Nových Zámkoch. Cieľom nášho výletu bolo podporovať a najmä trénovať samostatnosť pri cestovaní, pohybovaní sa na verejných miestach a komunikáciu s ľuďmi na ulici.

Cestu vlakom sme už mali nacvičenú a zvládli sme ju bez problémov. Prekvapilo nás však meškanie vlakov, ktoré zapríčinilo, že sme nestihli ďalší prípoj, ktorý nás mal doviesť do obce Palárikovo. Preto sme v Nových Zámkoch dali hlavy dokopy a vymysleli náhradný plán ako sa do Palárikova dostať, išli sme autobusom. Schopnosť riešiť krízové a nečakané situácie počas cestovania je veľmi dôležitá, rovnako ako schopnosť opýtať sa okoloidúcich, kde je autobusová stanica alebo kedy nám ide ďalší vlak.

Po príchode do Palárikova sme ubytovanie ľahko našli, privítala nás milá pani majiteľka a rozdala nám kľúče od izieb. Celý proces ubytovania sa bol pre prijímateľov zaujímavý. Stravu sme mali zabezpečenú v reštaurácii vo vopred dohodnutých časoch. Dôležité bolo ohľaduplne a príjemne sa správať, slušne komunikovať s personálom a dobre si pochutiť.

Zažili sme toho veľmi veľa, prechádzali sme sa v historickom parku pri Kaštieli Karolyiovcov, hladkali sme jazdecké kone, hrali bowling, kúpali sa vo wellnese a vytvorili si nespočetne veľa krásnych spomienok.

Scroll to Top Skip to content